Hakkari Yayla Yürüyüş Turu

Yüksekova Cilo-Sat buzul gölleri, Kaval Şelalesi, Marunis Şelalesi, Berçelan Yaylası, Cennet Cehennem Vadisi, Zap Vadisi, Çukurca, Hakkari

GİDİŞ:29 Haziran Cumartesi THY ile İstanbul Havalimanı- Yüksekova
DÖNÜŞ: 3 Temmuz Çarşamba Yüksekova-İst.Havalimanı
( Veya Pegasus akşam uçağı ile Van-S.Gökçen)

 

1.GÜN:29 HAZİRAN CUMARTESİ (YÜKSEKOVA CİLO SAT)
Saat 11.00 de Yüksekova havalanında arkadaşlarımızla buluşup sabah kahvaltısı alıyoruz. Bizi bekleyen araçlarla Cilo Sat buzullarına çıkıyoruz.
Araç buzul göllerine kadar çıkıyor. Cilo buzul göllerinin muhteşem manzarasını görüp göller arası yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Yüksekova’ya oradan Hakkari’ye dönüyoruz.
KONAKLAMA:HAKKARİ(Sibar Otel 3 Yıldız)

2.GÜN: 30 HAZİRAN PAZAR( BERÇELAN YAYLASI)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra araçlarla Berçelan Yaylasına çıkıyoruz. Berçelan yayalasında yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşle Seyithan buzul gölüne gidip geliyoruz. Yaylada vereceğimiz serbest zamandan sonra kumanyalarımızı paylaşıp dönüşe geçiyoruz.
Zamana bağlı olarak Koçanis Nasturi Kilisesini de ziyaret edebiliriz.
Hakkâri’ye dönüş ve akşam yemeği.
KONAKLAMA:HAKKARİ(Sibar Otel 3 Yıldız)

3. GÜN:1 TEMMUZ PAZARTESİ(ÇUKURCA MARUNİS VE KAVAL ŞELALELERİ)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra araçlarla Çukurca’ya doğru hareket ediyoruz. Araçların gideceği belli bir mesafeden sonra kısa bir yürüyüşle muhteşem bir şelaleyi göreceğiz. Marunis Şelalesi. Lütfen Google ve sosyal medyada arama yaparak görsellerini görmeyi unutmayın. İşte o görsellerdeki videolarda göreceğimiz şelaleyi canlı göreceğiz. Fotograflarımızı çektikten sonra Kaval Şelalesine gidiyoruz. Farklı ambiyansta başka bir şelaleyi daha gördükten sonra Çukurca ilçe gezimizle günü tamamlıyoruz. Hakkâri’ye dönüş ve akşam yemeği.
KONAKLAMA:HAKKARİ(Sibar Otel 3 Yıldız)
4. GÜN:2 TEMMUZ SALI(CENNET CEHENNEM VADİSİ)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra araçlarla Cennet Cehennem vadisine gidiyoruz. Vadi içerisinde 2-3 saatlik bir yürüyüşle buzul göllerine ulaşıyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra dönüşe geçiyoruz. Hakkari’ye dönüş ve akşam yemeği.
KONAKLAMA:HAKKARİ(Sibar Otel 3 Yıldız)

5. GÜN:3 TEMMUZ ÇARŞAMBA(ZAP VADİSİ YÜKSEKOVA)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Yüksekova havaalanına transfer. Öğlen 11.50 uçağı ile dönüş. (Talebe göre dönüş Van’dan akşam uçağı ile S. Gökçen’e de yapılabilir.)

BU GEZİYE DAİR AÇIKLAMALAR:
1.Bu gezimiz tamamen doğa ve trekking gezisidir.
2.Yürüyüş kondisyonu olmayan kalp, tansiyon, astım vb kronik rahatsızlıkları olanlara önerilmez.
3.Araçlarla 3000 m civarında yüksek irtifaya çıkıldığından araçtan inildikten sonra vücut belli bir tempoya bağışıklık kazanmamışsa sorun yaşanabilir.
4.Katılımcıların mutlaka iyi bir trekking botu ile beraber yedek ayakkabı, iyi bir sırt çantası, baton, termal içlik, yağmurluk mont gibi trekking malzemelerini temin etmiş olarak katılması önemlidir.
5.Yayla ve doğa gezileri için 1 gün önceden veya sabah erken saatlerinde öğlen kumanyaları için alışveriş yapılacak. Herkes kendi kumanyasını bulunduracaktır.
6.Programa bölgeyi iyi bilen yerel rehberler eşlik edeceklerdir.
7.Doğa gezilerinde çevreye zarar vermeme ve herhangi bir kazaya sebebiyet vermeme konusunda azami özen gösterilecektir.Bu nedenle yerel rehberin uyarıları dikkate alınacaktır.

 

•GEZİ BEDELİ
•2 kisilik odalarda kişi başı: TL
•Single Konaklama farkı : TL

 

NOT:Araç yakıt fiyatlarında fahiş artışlar olduğu takdirde aradaki farklar makul ölçüde tur bedeline yansıtılacaktır.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: Bölgedeki tüm Ulaşımlar + 3 yıldız otellerde 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama (4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği) 1.Gün kahvaltısı + Rehberlik + Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: Uçakla ana ulaşım, Müze ve ören yeri girişleri, öğlen yemekleri, otellerde alınan ekstra alkollü-alkolsüz içecekler katılımcılara aittir.

 

GEZİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

■Rehber gerek gördüğü durumlarda program akışında degişiklik yapma hakkına sahiptir.
■Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır. Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler. Geziye tek kişi olarak katılacaklar; yanlarında birini kabul edip etmediklerini belirtmelidirler. Yanına tek gelen başka arkadaş bulunmadığı takdirde single kalmayı kabul etmiş sayılırlar. Ve single farkını ödemeyi kabul etmiş sayılırlar.
■Gezi tarihine 10 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde kaporalar iade edilmez.
■Tur programı;uçak bilet fiyatları ve uçak kalkış saatlerine göre hazırlanmıştır. Programda yazılan saatlerin haricinde başka bir havayolu ile yolculuk yapacak olanlar Uçak bilet saatleri teyit edilmeden bilet alınmamalıdır.
■ Otel konaklamaları çift kişilik odalarda yapılacaktır. Rezervasyon ve otellerin doluluk oranlarından dolayı programın içeriği değişmeden eşdeğer bir otelde konaklama yapılabilir.
■Gezi minimum 15 maksimum 30 kişi ile yapılacaktır. Gezi katılımcı sayısına göre 16 kişilik Ford minibüslerle yapılacaktır.
■Gezilerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir ve gezi süresince değiştirilmez.
■Yörenin yemekleri ve iklim farklılığı dikkate alınarak bünyesi zayıf kişilerin tur boyunca yaşayacakları muhtemel yorgunluk sonucu vücut direnci düşeceğinden ishal, mide bulantısı gibi durumlar için gerekli ilaç ve vitamin hapı bulundurulması önerilir.

■Bu gezi OGZALA Turizm(TÜRSAB A GRUBU 2600) tarafından organize edilmektedir.