GAP Turu 2024

Diyarbakır–Batman-Midyat–Mardin-Dara-Göbeklitepe-Urfa–Harran-Nemrut-Adıyaman-Halfeti-Gaziantep

GİDİŞ: ANADOLUJET ile 1 MAYIS ÇARŞAMBA S.GÖKÇEN:06.40 -D.BAKIR VARIŞ:08.20
DÖNÜŞ: ANADOLUJET ile 5 MAYIS PAZAR GAZİANTEP:22.00 S.GÖKÇEN VARIŞ:23.35

1.GÜN:1 MAYIS ÇARŞAMBA(DİYARBAKIR-MİDYAT) Sabah Diyarbakır havaalanında İstanbul’dan gelen arkadaşlarımızı aldıktan sonra eski bir Diyarbakır evi olan Hasan Paşa hanında zengin menülü bir sabah kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra Çin seddinden sonra dünyanın en büyük surlarına sahip Diyarbakır şehir turu; İçkale gezisinden sonra Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmed Arif Evi, Ulu Camii, 4 ayaklı minare, Surp Gragos Ermeni Kilisesi, Surlar, Keçi Burcu, Mardinkapı ve On gözlü köprü gezisinden sonra Batman üzerinden yakın zamanda Ilısu baraj suları altında kalan Ortaçağ’ın en önemli kenti Hasankeyf’in sular altında kalmasından dolayı Midyat’a hareket. İdil yolu üzerindeki Mor Gabriel Manastırı ziyaret edildikten sonra Ezidi Kiwax köyüne gidiyoruz. Köy gezisinden sonra Midyat’ta, Midyat evleri gezisi, Kaymakamlık konukevi gezisi, Midyat sokakları Telkari gümüşçülerde gümüş alışverişinden sonra otele yerleşme ve akşam yemeği.
KONAKLAMA:MİDYAT (ASUR IMPERİAIL OTEL 4 yıldız)

2.GÜN: 2 MAYIS PERŞEMBE(DARA-MARDİN)
Sabah kahvaltısı sonrası Beyazsu üzerinden Antik Dara harebeleri gezisi, Süryanilerin 700 yıl patriklik merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırı gezisi. Kasımiye Medresesi, Arkeoloji müzesi, Zinciriye medresesi, Sabancı Kent Müzesi Abbaralar, Mardin çarşısı ve sokakları. Sabun ve badem şekeri alışverişinden sonra aracımıza binip otele yerleşme ve akşam yemeği.
KONAKLAMA:MARDİN (MEZOPOTAMYA OTEL 4 Yıldız)

3.GÜN:3 MAYIS CUMA (GÖBEKLİTEPE-HARRAN-URFA)
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Urfa’ya hareket. Göbeklitepe gezisi. Harran gezisi. Harrandaki Konik evleri, Harran Üniversitesi kalıntıları ve yöresel giyimlerle fotoğraf çekimi. Öğlen yemeğinden sonra Urfa şehir turu;, Balıklı göl, Hz.İbrahim Makamı, Urfa çarşıları, Gümrük han, Bedesten gezisi. Otele yerleşme ve Sıra Gecesi eşliğinde akşam yemeği.
KONAKLAMA:ŞANLIURFA (DEDEMAN OTEL 5 Yıldız)

4.GÜN:4 MAYIS CUMARTESİ(NEMRUT-ADIYAMAN)
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış. Urfa Arkeoloji müzesi gezisinden sonra Bozova Adıyaman üzerinden Kahta’ya hareket. Baraj kenarında öğlen yemeği. Öğlen yemeğinden sonra minibüslere transfer oluyoruz. Çağının en küçük ama en barışçıl krallığı olan Kommagene krallığının izlerini süreceğiz. Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Kahta kalesi, Arsemia gezisi sonrası dev tanrı-kral heykellerinin bulunduğu Nemrut dağına çıkıyoruz. Doğu terasını gezdikten sonra batı terasına geçiyoruz. Burda tarihçe ile ilgili bilgileri aldıktan sonra gün batımını izliyoruz. Güneşin batışından sonra otelimize dönüş ve akşam yemeği.
KONAKLAMA: ADIYAMAN (RAMADA veya DEDEMAN OTEL, 5 yıldız)

5.GÜN:5 MAYIS PAZAR (HALFETİ-GAZİANTEP)
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Halfeti‘ye hareket. Halfeti tekne turu ve Rumkale gezisi. Gaziantep’e hareket. Birecik’te Öğlen yemeği sonrası Zeugma mozaik müzesi ve, Gümrük Han’da 2 renkli kahve molası. Bakırcılar çarşısı, Elmacı Pazarı. Baklava ve fıstık alışverişi. Akşama doğru başka bir gezide görüşmek dileğiyle misafirlerimizi havaalanına bırakıyoruz

•GEZİ BEDELİ: •2 kişilik odalarda kişi başı:17.000 TL
•Single Konaklama farkı: 4000 TL
NOT:Gezi bedeli minimum 30 kişiye göre maliyetlendirilmiştir.
Mayıs ayında akaryakıta fahiş bir zam gelmesi halinde makul ölçülerde bir fark tur bedeline yansıtılır.

• İletişim: Berna Ayakta Şerifi 05052312013
IBAN:TR46 0001 0020 8278 6879 4650 08

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: Bölgedeki tüm ara Ulaşım + 4 ve 5 yıldız otellerde 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama (4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği)+
1. Gün kahvaltısı + Urfa‘da sıra gecesi + Halfeti tekne turu + Nemrut minibüs transfer + Profesyonel Rehberlik + Seyahat sigortası+ Yol boyu ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: Uçakla ana ulaşım, Müze ve ören yeri girişleri, öğlen yemekleri, bahşişler, otellerde ve yemeklerde alınan alkollü alkolsüz ekstra içecekler katılımcılara aittir.

GEZİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR KAYIT: Kayıt için 7000 kapora verilen banka hesabına yatırılmalı ve programda yazan saatlere ve havayolu şirketine göre uçak biletleri alındıktan sonra katılımcıların ad-soyad, cep telefonu, TC kimlik numaralarının www.kodosk.org.tr adresinde etkinlik kayıt sistemine KODOSK GAP TURU 2024 başlığı ile kayıt yapmaları gerekmektedir. Kalan ödemeler de 15 Mart 2024 tarihine kadar yapılmalıdır.
Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler. Tek kişi katılım yapanlar yanına verilecek oda arkadaşı bulunmazsa single konaklama yapmayı kabul etmiş sayılacak ve single farkını ödeyecektir.

■Gezi tarihine 20 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde kaporalar iade edilmez.
■Gezi tarihine 10 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılamaz.
■Tur programı uçak bilet fiyatları ve uçak kalkış saatlerine göre hazırlanmıştır.

■Otel konaklamaları çift kişilik odalarda yapılacaktır. Rezervasyon ve otellerin doluluk oranlarından dolayı programın içeriği değişmeden eşdeğer bir otelde konaklama yapılabilir.
■Gezi minimum 15 kişi ile yapılacaktır. Gezi katılımcı sayısına göre;31 veya 35 kişilik Sultan Otokar midibüs, 46 kişilik Mercedes otobüsle yapılacaktır.

■Gezilerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir ve gezi süresince değiştirilmez.
■Yörenin yemekleri ve iklim farklılığı dikkate alınarak bünyesi zayıf kişilerin tur boyunca yaşayacakları muhtemel yorgunluk sonucu vücut direnci düşeceğinden ishal, mide bulantısı gibi durumlar için gerekli ilaç ve vitamin hapı bulundurulması önerilir.
■Bu gezi yoğun ve tempolu bir programı içerdiğinden ciddi sağlık sorunu olan ve yürüme problemi olanlara önerilmez. Bu nedenle 0/6 yaş çocuk ve 80 yaş üstü geziye kabul edilmemektedir.
■Bu gezi OGZALA Turizm (TÜRSAB A GRUBU 2600) tarafından organize edilmektedir.