• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

AYTEPE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (Tamamlandı)

e-Posta Yazdır PDF

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) ile ortaklaşa 3 Nisan Pazar günü Aytepe Soğukpınar Kanyonunda doğa yürüyüşü düzenlenecektir.

Katılmak isteyenlerin Cumartesi saat 12:00 'a kadar ETKİNLİK KAYIT SİSTEMİNE kayıt yaptırmaları veya derneğimizden Ayşe Özgür'e (3314044) kişi sayısı bildirmeleri gerekmektedir.

 

Ücret :10 TL (Yol ve rehberlik dahildir)

Yer: İzmit - Yuvacık

Buluşma yeri ve saati : 3 Nisan 2011 - 09:30 Anıtpark

Yürüyüş Süresi: 4 Saat
Parkur Durumu: Orman ve kanyon içi
Uygun Mevsim: Yaz sıcakları hariç her zaman
Zorluk Derecesi: Orta
Doğa yürüyüşleri açısından çok zengin bir bölge olan Yuvacık'ta bulunan Aytepe parkuru ilimizin en güzel yürüyüş rotalarından birisidir.  Parkur Aytepe'den keyifli ve harika bir manzara eşliğinde başlıyor. Yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş sonrası, su deposuna varılıyor, Veysel dayı tarafından oluşturulan harika çardak ve şömine bulunan mekanda, bizi bekleyen hazır mangalda yanımızda getirdiğimiz sucuk ekmeklerimizi pişirip, biraz istirahatin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz.Daha sonra kanyonun içinde ve zaman zaman coşkulu bir dere eşlik ediyor bizlere. Yürüyüş sırasında birçok küçük şelale bizlere güzel kareler sunuyor. Rahat fakat biraz uzun yürüyüşün ardından  saat 16:00 gibi İzmit'e dönüyoruz. Arzu eden arkadaşlarımızla birlikte yürüyüş sonrası KYÖD terasta mangal partisi.

Önerilen Malzemeler: Boğazlı rahat bir ayakkabı, rahat bir pantolon ya da eşofman (kot pantolon yürüyüş sırasında rahatsız edebilir), şapka, güneş gözlüğü, küçük sırt çantası, yağmurluk, yedek giysiler ve ayakkabı (günlük giysiler olabilir. Her zaman lazım olmayabilir, ama yanınızda bulunmasında fayda var)