• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

KODOSK Su Sporları Kampı Muhteşemdi...

e-Posta Yazdır PDF

 

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü ( KODOSK ) 10 yıldır süren geleneğini bu yılda devam ettirerek Hülya Soykal başkanlığında, geleneksel Su sporları yaz kampını 85 kişinin katılımıyla Marmaris Hisarönünde gerçekleştirdi.

 

Yoğun Katılım

Aylar öncesinden belli olan ve Rüzgar sörfü, Katamaran, deniz kanosu, dağ bisikleti ve ATV safarinin yanısıra , birçok doğa sporlarınında yapıldığı programa, katılım bu yıl oldukça yoğun oldu. Bir çok üyenin kontenjan darlığı nedeniyle katılamadığı kamp, her yıl olduğu gibi  günde iki aktivite yapılarak tamamlandı.

Kampta üyelere ve katılımcılara Rüzgar sörfü ve Katamaran bilmeyenlere temel, bu sporları daha önce yapmış olanlara ise ileri eğitimleri verildi. Rüzgarı ve doğasıyla eşsiz bir doğaya sahip Hisarönü körfezi bu alanda ülkemizin en önemli su sporları merkezlerinden birisi.

Üyeler kalan zamanlarda, su kaplumbağalarının yoğun yaşadığı bölgelerde deniz kanosu yaparak doğanın ve sporun tadını çıkardılar. Ayrıca akşamları güneşin batışını izlemek için kanolarla denize açıldılar. Dağ bisikletleri ile tarih ve doğasıyla muhteşem manzaraya sahip, çam ormanlarında günlük turlara katıldılar.

Denize sıfır ve sit alanı içerisinde bulunduğu için doğal olarak bakir bölgede bulunan tesiste , katılımcılar kalan vakitlerinde su topu ve plaj voleybolu oynayarak, doyasıya keyifli bir tatil geçirme imkanı buldular.

Orman içerisinde özel hazırlanmış parkurlarda ve doğal alanda düzenlenen ve dört çeker özelliğe sahip ATV'lerle yapılan safariyede katılım oldukça yoğun oldu. Macera ve adrenalin dolu saatler yaşayan katılımcılar , aktivite sonrası yorgunlularını  Marmaris'te eğlenenerek attılar.

Kampın son akşamı büyük bir tekneyle tüm üyeler hisarönü körfezinin eşsiz güzelliğe sahip koylarında gezme ve denize girme imkanı da buldular. Manastır adasında demirleyen teknede yemeğini yiyen üyeler , dönüş yolculuğunu mehtap eşliğinde müzik dinleyerek ve dans ederek gerçekleştirdiler.

KODOSK'un yeni başkanı Hülya Soykal " Hisarönü UCPA su sporları kampının, 10 yıldır her  yaz yapıldığını ve üyelerinin bu kampa yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Ayrıca bir sonraki yıl tekrar su sporları kampının devam edeceğini kaydetti.

Dağ Çileği Safari

Hülya Soykal , 8 temmuz Pazar günü Samanlı Dağlarının en güzel yaylalarında düzenlenen ve jeeplerle gerçekleşecek günübirlik Dağ çileği safarisine tüm üyeleri ve doğa severleri davet etti.

KODOSK Üyeleri tesis ve aktiviteler ile ilgili bilgi alırken
Tüm üyelere temel ve ileri Katamaran eğitimleri verildi. Eğitim sonrası Hisarönü körfezinde ikişer kişilik gruplarla seyirler yapıldı
Kamp süresince özellikle gençler su sporları ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar
Ayaktakiler Tuna Deniz, Bahadır Köprülü, Suat Çeşmeci, Erkan Güneri
Oturanlar- Hakan Bahadır, Filiz Bahadır, Berna Şerifi, Hülya Soykal, Melike Özeren
Gençler Kano eğitiminde
Erol Soykal Hülya Soykal
Murtaza ve Berna Şerifi
Cansu ve Tuna ATV'de şov yaptılar
Aralarında KODOSK Onursal Başkanı Hakan Tanta, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer, Dr Suat Çeşmeci, Prof. Dr Nurşen Yüksel, Dr. Murtaza Şerifi, Dt Bahadır Köprülü'nün de bulunduğu ekip, Hisarönü körfezinin eşsiz koylarını gezerkenken oldukça keyiflli anlar yaşadılar