• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

Kampımız Tamamlandı

e-Posta Yazdır PDF

 

KAMPIMIZ TAMAMLANDI

Kulübümüzün , Yuvacık Aytepe mevkiinde, Eski yaylada gerçekleşen çadır kampı,  50 kişinin katılımıyla tamamlandı.

 

Uzun zaman önce planlanan ve faaliyet programında yer alan Yayla kampı , 4 Ağustos 2012 günü , saat 15:00 da Real otoparkında KODOSK üyelerinin buluşmasıyla başladı.  Yaklaşık 40 dakika süren güzergah boyunca, sırasıyla Yuvacık , Baraj ve Aytepe'ye, Aytepeden de eski İznik yolundan , önce ormaniyeye ve kısa bir orman yolundan Eski Yaylaya ulaşan KODOSK üyeleri, Mis gibi kekik kokuları arasında , hummalı bir çalışmaya başlayarak önce çadırlarını kurdular, daha sonra da akşam yakılacak olan ve sabaha kadar sürmesi gereken ateş için , bir araya gelerek odun topladılar. Diğer yandan kampta kalan bayanlar, akşam yemeği için hazırlıklarını tamamladılar.

Tüm işlerin imece yoluyla yapıldığı kampta, ateş başında yenilen ortak yemeğin ardından, kampa katılan tüm üyeler , Kungul dağı içerisindeki ıssız ormanlarda , yaklaşık 2 saat süren ve tamamen ışıksız yapılan, Hakan Tanta rehberliğindeki gece yürüyüşüne katıldılar. Adrenalin ve macera dolu geçen bu yürüyüşün ardından kampa dönen katılımcılar, ateş başında sabaha kadar sürecek sohbete katıldılar.

Sabah ışıkları ile uyanan KODOSK üyeleri, öğlene kadar yaylada çeşitli aktivitelerde bulundular. Ardından çadırların toplanması ile birlikte, tüm katılımcılarla beraber mıntıka temizliği yapılarak, yaylayı buldukları gibi bırakmak için tüm özen ve hassasiyeti gösterdiler.

Tadı damakta bırakan bu aktivite sonrası KODOSK Başkanı Hülya Soykal tüm üyeleri önümüzdeki günlerde Soğukderede gerçekleştirecekleri Kanyoning etkinliğine davet etti .