• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

Deprem Şehitleri anısına Kaçkar Zirve Tırmanışı

e-Posta Yazdır PDF

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü (KODOSK)  adına, Barış Çokuysal, 17 Ağustos 1999'daki Marmara depreminde hayatını kaybedenlerin anısına" Kaçkar dağlarının zirversine tırmanış yapacak..

KODOSK Başkanı Hülya Soykal, kulüp olarak topluma mesaj verici aktivitelerde bulunduklarını, yapılan toplumsal etkinlikleri desteklediklerini belirtti.

Önem verdikleri etkinliklerinin başında Marmara depremini hatırlatmak, “deprem şehitlerini” anmak ve felaket öncesi önlem alması gereken yetkililer ile toplumun hafızalarını canlı tutmak olduğunu ifade eden Soykal,  Daha önce de kulüp olarak 3 defa Ağrı dağına, Bir defa Afrikanın en yüksek dağı olan Kilimanjaro'ya ve Avustralya'da Kosciuszko Dağına yapılan tırmanışlarla, olası doğal ve çevresel afetlere hazırlıklı olunması ve konusunda yetkililerin dikkatini çekmeyi, topluma afet bilincini aşılamayı ve onları uyarmayı amaçladıklarını söyledi.

"Deprem şehitleri” için yapılacak tırmanışta, kulübümüzü, üyemiz Dt. Şengül ve Hasan Çokuysal'ın oğulları Barış Çokuysal temsil edecek. Kaçkar Zirvesine buzul rotadan teknik bir ve zor bir tırmanış yapacaklarını ifade eden Çokuysal, uzun zamandır bu tırmanış için hazırlandıklarını, eğer hava şartları elverirse, tırmanışı başarıyla tamamlayacaklarına inandığını  söyledi.