• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

ANTAKYA-SAMANDAĞ GEZİSİ(24-25 EKİM)

e-Posta Yazdır PDF

Sevgili doğa dostları sizler için harika bir kültür turu daha düzenledik. 24-25 ekim tarihlerinde Antakya Samandağı  beraber gezmek dileklerimizle... Gezi için kaydınızı etkinlik kayıt sisteminden yapabilirsiniz.Pegasus Sabiha Gökçen-Hatay 05.25
Dönüş:Pegasus Hatay-Sabiha Gökçen 22.45
Sabiha Gökçen havaalanına transfer ücreti ekstra.

1. GÜN:ANTAKYA
Hatay havaalanında bekleyen aracımıza bindikten sonra Karaksı köyündeki Karaca çay bahçesinde zengin menülü bir kahvaltı ile güne başlıyoruz.
Sabah kahvaltısından sonra Dünyanın en büyük 2. Mozaik müzesi ile gezimize başlıyoruz.(Dünyanın en büyük mozaik Müzesi Tunus’ta. Zeugmadakilerin tamamı çıkarılmış olsaydı dünyanın en büyük mozaik müzesi Gaziantep’te olacaktı) Daha sonra Hristiyanlığın yayıldığı ve hristiyan adının ilk konulduğu ilk mağara kilise... St.Piyer Kilisesini görüyoruz., Habib Neccar camii, Katolik Kilisesi, Musevi Havrası, Antakya Sokakları,Ortodoks Kilisesini geziyoruz. Uzun Çarşı'da Çınaraltında Künefeci Yusuf Usta'nın közde pişirdiği künefe molası veriyoruz. Künefe molasından sonra Kapalı çarşıda alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman ve alışveriş sonrası Harbiye’deki otelimize yerleşiyoruz. Otelde dinlenme sonrası yürüme mesafesinde Soner Restaurant’ta yöresel canlı müzik eşliğinde Hatay mutfağının bütün tatlarını tatma imkanı bulacağınız zengin menülü bir akşam yemeği alacağız.
Konaklama:ANTAKYA(Grand Boğaziçi Otel 4 yıldız)
http://www.bogaziciotel.com.tr/

2.GÜN:SAMANDAĞ-VAKIFLI
Oteldeki sabah kahvaltısından sonra valizlerimizi aracımıza yerleştirip kısa bir Harbiye gezisi yaptıktan sonra Samandağ’a hareket ediyoruz.Türkiye’de halen Ermenilerin yaşadığı tek Ermeni köyü olan Vakıflı’ya gidiyoruz. Vakıflı köyünde köydeki kooperatife üye kadınların yaptığı nar ekşisi, likör çeşitleri ve reçellerden alabilirsiniz. Köy kilisesini ziyaret sonrası Hıdırbey köyüne geçiyoruz. Samandağ ilçesi Hıdırbey Köyünde koruma altına alınmış ulu bir çınar ağacı vardır. 800-1000 yaşlarında olduğu tahmin edilen, ancak halk arasında 2000-3000 yaşları arasında olduğuna inanılan bir ağaçtır. Gövdesinin çevresi 35 metredir. Bu ağacın Hz. Musa’nın asasının ab-ı hayat (ölümsüzlük suyu) sayesinde filizlenip kök salması sayesinde meydana geldiğine dair efsaneler anlatılmaktadır.) Köydeki seyir terasından vadiyi fotoğraflama ve köydeki serbest zamanın ardından Çevlik’e geçiyoruz. Roma İmparatoru Titus’un dağlardan akarsularla gelen alüvyonların denizi doldurmasını engellemek için yaptırdığı Titus tünelini ve tünelin sonunda bulunan kaya mezarlarını geziyoruz. Geziden sonra Samandağ’da Hızır Türbesi ziyaretlerini yaptıktan sonra(Antakya’da ve Samandağ ilçesinde pek çok yerde Hızır (a.s) adına yapılmış türbe ve ziyaretler vardır. Ancak bunların en ünlüsü Samandağ sahilinde, Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen kayanın üzerinde kurulan Hızır (a.s) ziyaretidir. 
Antakya’da akşam yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman ve dinlenme.Akşama doğru havaalanına transfer. 22.45 uçağı ile dönüyoruz.
■İletişim: Selvi Çınar 05326643457
■Tur Ücreti:2 kişilik odalarda kişi başı:280 TL(nakit)
■Single Farkı:50 TL

■Ücrete Dâhil Olanlar:Otobüsle ara ulaşım + 2 kahvaltı +1 akşam yemeği + 4 yıldız otelde 1 gece Konaklama + Seyahat Sigortası + Rehberlik

■Ücrete Dâhil Olmayanlar:Uçakla ana ulaşım + Öğlen yemekleri + Müze ve ören yeri giriş ücretleri + otelde ve yemeklerde alınan ekstra alkollü, alkolsüz içecekler.
Mozaik müzesinde, ST. Piyer ve Titüs tünelinde müzekart geçerlidir.(Toplam 23 TL)

AÇIKLAMALAR
■Kesin kayıt için 150 TL kapora verilecek banka hesabına yatırılmalı yada kodosk yönetimine teslim edilmelidir.
■Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır. Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler. 
■ Rezervasyon ve otellerin doluluk oranlarından dolayı programın içeriği değişmeden güzergâh değiştirme hakkı saklı tutulur. Ayrıca aynı kalitede başka bir otelde konaklama yapılabilir.
■Gezi minimum 15 kişi ile yapılacaktır. Gezi katılımcı sayısına göre; 17 kişilik Mercedes Sprinter minibüs, 31 kişilik Sultan Otokar midibüs, 46 kişilik Mercedes otobüsle yapılacaktır.
■Rahat bir gezi olması için mutlaka spor ayakkabı ile geliniz. Hava muhalefetine karşı tedbiren yağmurluk vb bir kıyafet bulundurmanız önerilir.
■Geziye 15 gün ve daha az bir süre kala yapılan iptallerde kapora iade edilmez.
■Belirlenen saatler dışında uçak bileti alanlar havaalanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havaaalanına transfer bedelini kendisi öder.
■THY ve Anadolujetin uçak saatleri programımıza uymadığından programa dahil edilmemiştir.
■Bu gezi Antis Turizm(TÜRSAB A GRUBU 4127) tarafından organize edilmektedir.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 14 Mayıs 2015 14:49 )