• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

BURGAZADA’DA YÜRÜYÜŞ, YÜZME, ADA TURU VE RAKI-BALIK (TAMAMLANDI)

e-Posta Yazdır PDF

 

 

 

 

 

 

Sevgili KODOSK ailesi, dostları ve doğaseverler,

BURGAZADA’DA YÜRÜYÜŞ, YÜZME, ADA TURU VE RAKI-BALIK……

Yepyeni bir gün sıradışı bir etkinlikle karşınızdayız. 9 Ağustos sabahı 9.00 da perşembe pazarından otobüsle Bostancı İskelesi’ne hareket ediyoruz. Ada vapuru ile İstanbul manzarası eşliğinde Büyükada, Heybeliada iskelelerinden sonra Burgazada’ya varıyoruz….

Kısa bir serbest zamanın ardından yürüyüşe başlıyoruz. Burgazada’yla özdeşleşmiş ünlü öykücümüz Sait Faik Abasıyanık Müzesi ve Rum Ortodosk Kilisesi’ni ziyaretimizin ardından  Barbaros Hayrettin Caddesi’nden ada turumuz başlıyor.  Stabilize - patika yol karışımı bir rota ile hemen tamamı İstanbul panoromik görüntüsü ile zirveye Bayraktepe’ye ulaşıyoruz. Buradan adanın kuzeybatısındaki Kalpazankaya plajına ulaşıp yüzme molası veriyoruz. (Yüzmek istemeyenler buradan adanın kuzeyinden çepeçevre dolaşan yol ile iskele mevkisine yürüyebilir ya da fayton turu (4 kişilik fiyatı 35 Tl) yapabilirler). Yüzme molasından sonra fayton ya da yürüyüşle iskele mevkisine gelinecek (sırt çantanıza mayo, havlu, şapka, güneş kremi, su, yiyecek, meyve vb. alabilirsiniz).

Akşam yemeğimiz Saat 19.00da ada kültürünün temsilcisi Barba Yani meyhanesinde… Fix menü 13 çeşit soğuk meze, ara sıcak, salata, tatlı, rakı ve balıktan oluşuyor…(Arzu edenler balık yerine tavuk veya köfte tercih edebilir)

22.35 vapuru ile Bostancı iskelesine ve ardından otobüsümüzle İzmit’e dönüşle güzel bir günü tamamlamayı planlıyoruz…

Etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarımızın en geç 7 Ağustos Cuma akşamına kadar  ETKİNLİK KAYIT SİSTEMİNE kayıt olmaları gerekmektedir.

Tüm dostlarımızı ve doğaseverleri  bekliyoruz…..

ÜCRET:

Alkollü fix menü akşam yemeği + Ulaşım = 110 TL

Alkolsüz fix menü akşam yemeği + Ulaşım =  90 TL

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

-İzmit- Bostancı ve Bostancı İzmit Ulaşımı

-Barba Yani’de Fix menü akşam yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

-Vapur ücreti

-Öğle yemeği

-Adadaki alışverişler

-Fix menü dışında alınan yiyecek ve içecekler

Son Güncelleme ( Çarşamba, 16 Mart 2016 15:47 )