• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü ‎KÜRE Dağlari Gezisi

e-Posta Yazdır PDF

KÜRE DAĞLARI GEZİSİ(22-23 Ekim)
2 gün 1 gece...
(Zümrütköy-Azdavay-Çatak Kanyonu-Pınarbaşı- Valla Kanyonu-Ilıca Şelalesi)
Hareket :21 Ekim Cuma gece 00:30 da OTOGAR karşısındaki durakta buluşuyoruz.1.GÜN:AZDAVAY- ÇATAK KANYONU-ZÜMRÜTKÖY
Sabah saatlerinde Pınarbaşı’na varıyor ve Konak pansiyona yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının artından Önce Çatak Kanyonuna kısa bir yürüyüşle seyir terasından izliyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Azdavaya bağlı Zümrütköye hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve dinlenmeden sonra köyün yaylasına yarım saatlik bir mesafede yürüyüş yapacak yaylada vakit geçirebileceğiz.Öğlen yemeğinde yöresel yemek olan bandumayı yayladayiyeceğiz. Köydeki gezimizden sonra Pınarbaşına geri dönüyoruz.
Kastamonu Azdavay ilçesine bağlı Zümrütköy Türkiye'de Eko-turizm projesinin başlatıldığı ilk bölgelerden biri.Küre Dağları Milli Parkı ilanından sonra yıllarca ormancılıkla geçinen köylüleri yaşadıkları yerde geçimlerini sağlamak amacıyla oluşturulan projede pansiyonculuk ve ekoturizmin bir parçası olması sağlanmış. Kamil Koç firmasının Yolculuk dergisi Haziran sayısına göz atmanız yeterli bilgiyi verecektir.(http://webdeyim.net/tr/e_dergi/kamilkoc/yolculuk/72/79
Ayrıca detaylı bilgi için(www.zumrutkoyu.org)

KONAKLAMA:PAŞA KONAĞI-PINARBAŞI 

2.GÜN:PINARBAŞI-VALLA KANYONU-ILICA ŞELALESİ
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Valla kanyonunu görmeye gideceğiz. Seyir terasından kanyonu izledikten sonra Ilıca köyü yakınlarındaki Ilıca Şelalesini görüp fotoğraflıyoruz.. Şelale keyfinden sonra Pınarbaşı'nda meşhur Taşköprü sarımsağı alışverişinden sonra İstanbul'a dönüş. Dönüş yolunda öğlen yemeğimizi Safranboluda alıp yolumuza devam ediyoruz.

GEZİ ÜCRETİ:300 TL 
Ücrete dahil olanlar:
2 kahvaltı +1 akşam yemeği+ulaşım+konaklama + rehberlik+Seyahat sigortası
Ücrete dahil olmayanlar:
Öğlen yemekleri gidiş dönüş yolundaki yemekler, otellerde alınan ekstra içecekler, müze-konak ören yeri ve mağara girişleri, ekstra harcamalar
İLETİŞİM:
e-mail:drslvcnr@hotmail.com
GSM:0532 6643457

DİKKAT;
www.kodosk.org.tr adresinden "ETKİNLİK KAYIT" a kayıt olmayı unutmayınız.Buradan geliyorumu işaretlemek yeterli değildir.


BU GEZİYE DAİR AÇIKLAMALAR
1.Doğa gezisi olduğundan mutlaka iyi bir spor ayakkabı veya yürüyüş botu bulundurun.
2.Gece çok soğuk olacağından mont, hırka gibi kalın kıyafet getirin.
3.Odalar 2-3-4 kişilik odalar olacağından mevcut duruma göre yerleşim yapılacaktır. Tek kişilik oda talebinde bulunmayınız. Odalarda banyo imkanı vardır.
6.Gezi programı fotoğrafçılar için çok fazla materyal sunmaktadır. Özellikle Zümrütköyde yerel kıyafetli kadınların rengarenk görüntüsünü görmek için yukarda verdiğimiz linklerden bakabilirsiniz.
7.Ulaşım 16 kişilik Mercedes sprinter minibüsle yapılacaktır. 
8.Bu gezi 16 kişiyle sınırlıdır.Minimum 12 kişi olduğu takdirde tur yapılacaktır.
9.Bu gezi Antis Turizm(TÜRSAB A 4127) tarafından organize edilmektedir.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 19 Ocak 2017 11:04 )