• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

Kodosk Deniz DoğaTrekking Muğla Köyceğiz Gezisi

e-Posta Yazdır PDF

 

Kodosk Deniz DoğaTrekking Muğla Köyceğiz Gezisi(2-6 haziran 2017)
Haziranda Türkiye'nin cennet köşelerinden bir yere gidiyoruz.

 

 

Bu gezimiz de Dalyan'da tekne turu meşhur İztuzu plajında denize gireceğiz. Kaya Mezarları, bu bölgenin şifalı kaplıca sularında çamur banyosu, şansımız yaver giderse mavi yengeç yiyebiliriz.Biz gittiğimizde yemiştik :)
Toparlar şelalesinde suya girebileceğiz, Yuvarlakçay kanyonunda yürüyeceğiz. Köyceğiz sırtlarında Çiçekbaba Dağı içinde Kartal gölünü göreceğiz ve muhteşem ormanlar içinde yürüyüş yapacağız, muazzam güzellikte dağ gölleri göreceğiz. Köyceğiz gölünün sularına girebileceğiz.
Program
1.gün
Cuma akşamı yola saat ... n-city otaparkta buluşup saat ...çıkıyoruz.
Cumartesi sabahı saat 7:00-9:00 arası Almira otel de alacağımız kahvaltı sonrası Dalyan tekne turu ile gezimize başlıyoruz.İztuzu Plajı yüzme,kaplıca ve çamur banyosu.Gölün en temiz koyunda yüzme :) 
akşam yemeği 18:00-21 arası.21:00den sonra deniz kenarında gezinti.dondurma keyfi 
2.gün 
Sabah erken güne başlıyoruz.Erken kalkıp daha çok yol alalım diye.Saat 6:00-7:00 arası kahvaltı.7:30 Çiçekbaba(Sandras Dağı) Dağı’na hareket ediyoruz. Yayla köyü yakınlarında bulunan Eğriova Göletine gideceğiz. Dileyenlerin katılabileceği bir kolay bir yürüyüşle 2 saatte zirveye çıkacağız. Buradan Kartal gölünün manzarasına bayılacaksınız. Yürümek istemeyenler Eğriova Göleti kenarında muhteşem doğanın keyfini çıkarabilirler. Çıralıoluk kaynağına uğrayarak şifalı sulardan tadacağız. Duruma göre öğle yemeğimizi Çıralıoluk’ta yada köyceğizde alabileceğiz. Saatimiz uygun olursa dönüşte kaplıcaya giderek sıcak ve şifalı sulara bulanacağız. Akşam yemeğimiz otelde. Dileyenlerle yeterli sayımız olursa akşam gölde tekne ile mehtap turu yapabiliriz. ( 21:00-22:30 saatleri arası)
3.gün
Sabah saat 6:00-7:00 arası kahvaltı .7:30 Toparlar Şelalesine hareket.Kısa bir vadi yürüyüşü sonrasında şelale altında yüzme şansımız olacak. Ardından buradan ayrılarak Yuvarlakçay Kanyonuna gideceğiz. 1 saat kadar kanyonda yürüdükten sonra öğle yemeğimizi burada bulunan kır restoranında alacağız. Yemekten sonra saat 15:00 gibi Köyceğize döneceğiz .
16:00 da Kocaeline harekete geçeceğiz.

Fiyat; 18 kişiye kadar 550TL, 24 ve üzeri sayılarda ise 500 TL 
Kontenjanımız 31 kişi ile sınırlıdır.

Neler Dahil
İzmit gidiş dönüş ulaşım, 
Almira otelde 2 kişilik odalarda konaklama,
Otelde 4 kahvaltı ve 3 akşam yemeği, 
Bahsedilen gezilerin ara transferleri, 
Rehberlik
Zorunlu seyahat sigortası 

Fiyata Dahil olmayanlar; 
programdaki öğle yemekleri, 
Tekne turları, 
Milli park, ören yeri vs giriş ücretleri...
Gerekli Malzemeler:

Doğa yürüyüşleri için bot, yağmurluk ve küçük bir sırt çantası, yüzme ve kaplıca vs. için mayo, şort, havlu, şapka, terlik, güneş kremi vs. Akşamları serin olabilir polar mont çok işinize yarayacaktır. Fotoğraf makineniz ve pilleri.

DİKKAT; 
Katılım için www.kodosk.org.tr adresinden "etkinlik kayıt" bölümüne kayıt olmanız gerekmektedir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

NOT :YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik kayıt sistemine kayıt için Tıklayınız 


 

Son Güncelleme ( Salı, 07 Mart 2017 15:59 )