• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

Kodosk Teksen Köyü-Ağva Kilimli Koyu Fotoğraf Gezisi

e-Posta Yazdır PDF

Hocamız Mustafa Türk ile, içinde Temel Fotoğraf bilgilendirmelerini de içeren workshoplarımızla bir gezide daha birlikteyiz..
Gezi boyunca hocamızın kontrolünde çok keyif alarak çekeceğiniz karelerle belki de güzel bir başlangıç yapacaksınız fotografa..

 

İlkini İznik köylerine, ikincisini Mudurnu-Sünnet gölüne yapmıştık.
3.fotoğraf gezimizi belki daha sonra göremeyeceğimiz bu güzellikleri ölümsüzleştirmek adına üç mahalleden oluşan Teksen köyüne yapmayı planladık.
İstanbul'un içme suyunu karşılamak amacı ile Yapım fikri 1954 yılın da Sungurlu Barajı Yeşilçay İçme Suyu Projesi ile Akçaova ve Teksen köyleri, 2005 yılında İSKİ’nin koruma alanı bölgesi ilan edildi ve köylere imar yasağı geldi.O tarihten beri evlerine bir çivi bile çakamayan yöre halkı şimdi de baraj yüzünden topraklarından edilmek isteniyor. 18 den fazla köy sular altında kalacak.

29 Nisan pazar sabahı saat 9.00 da N-City otoparkından hareket ediyoruz.Akçaova da bir köy kahvesin de poğaçalarımızla çayımızı içerken Mustafa TÜRK hocamız Fotoğrafta Görme Sanatı ve Kompozisyon konuları ile ilgili bilgileri bizimle paylaşacak. Daha sonra Teksen köyüne varınca eski evlerini ve bölgeye hakim Hisar Tepesi üzerindeki kaleden de eşsiz manzarayı seyredebilir ve fotoğraf çekimi yapabiliriz.

Köy de bulunan restaurant da Öğlen yemeğimizi de aldıktan sonra Ağva nın eşsiz doğasına sahip koylarından Kilimli koyunda, akşam gün batımına kadar kalıyoruz ve dönüş için yola çıkıyoruz.
Yaklaşık olarak 20.30 civarında İzmitteyiz. Etkinlikler ücreti 100 TL dir. (Kahvaltı- öğle yemeği ve Mustafa Türk hocamızın fotoğrafta görme sanatı ve kompozisyon ve pratik bir çok bilgileri ) iletişim için 0532 6643457 arayabilirsiniz. Kayıt için mutlaka www.kodosk.org.tr adresinden Etkinlik kayıt ad soyad ve iletişim bilgilerini kayıt etmeniz gerekmektedir..