• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

KÜRE DAĞLARI GEZİSİ

e-Posta Yazdır PDF

KÜRE DAĞLARI GEZİSİ(10-12 Kasım )

3 gün 2 gece

(Azdavay-Çatak Kanyonu-Zümrütköy-Pınarbaşı-Valla Kanyonu-Ilgarini Mağarası-Mantar Mağarası-Horma Kanyonu-Ilıca Şelalesi)

Hareket  9 Kasım  Cuma gece  saat 24.00 te otogar dan hareket ediyoruz.

1.GÜN:10 KASIM CUMARTESİ  (ÇATAK KANYONU-AZDAVAY-ZÜMRÜTKÖY)

Sabah saatlerinde Pınarbaşında   otelimize yerleşip kahvaltımızı  alıyoruz. Kahvaltıdan sonra aracımız ile  Çatak kanyonuna hareket ediyoruz.

Azdavay yakınlarındaki Çatak Kanyonuna yakın bir noktadan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Kanyonu kuşbakışı seyredip fotoğraflıyoruz.

Dönüşte Azdavay ilçe merkezinde Aşıklar Köprüsünü görüyor, Azdavay ilçe merkezini gezdikten sonra Zümrütköy'e hareket ediyoruz.

Kastamonu Azdavay ilçesine bağlı Zümrütköy Türkiye'de Eko-turizm projesinin başlatıldığı ilk bölgelerden biri.Küre Dağları Milli Parkı ilanından sonra yıllarca ormancılıkla geçinen köylüleri yaşadıkları yerde geçimlerini sağlamak amacıyla oluşturulan projede pansiyonculuk ve ekoturizmin bir parçası olması sağlanmış. (www.zumrutkoyu.org)

Köyde köylülerle serbest zaman ve dinlenmeden sonra Öğlen yemeğinde o günkü koşullara bağlı yöresel yemek olan mantarlı banduma ya da mantarlı gözleme yiyeceğiz.(Ekstra)

Akşam konaklama yapılacak otelimize dönüş.

KONAKLAMA:SARIMEŞE OTEL (PINARBAŞI )

 

2.GÜN: 11 KASIM PAZAR (VALLA KANYONU-MANTAR MAĞARASI -ILGARİNİ MAĞARASI)

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz ve

Öğlen yemeği için kumanya alışverişinden sonra Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Valla kanyonunu görmeye gideceğiz. Seyir terasından kanyonu izledikten sonra Pınarbaşı ilçesine bağlı Muratlı köyünde yöresel rehberimiz Kör Ali'yi yanımıza alıp orman içinde yaklaşık gidiş dönüş 5 saatlik bir yürüyüşle Ilgarini mağarası ve Mantar mağarasını gördükten sonra Akşam konaklama yapılacak otelimize dönüş. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA:SARIMEŞE OTEL (PINARBAŞI )

 

3.GÜN:12 KASIM PAZARTESI(ILICA ŞELALESI-HORMA KANYONU)

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Ilıca köyü yakınlarındaki Ilıca Şelalesini görüp fotoğraflayacağız. Çok derin olduğu için yüzme önerilmez. Şelale keyfinden sonra Horma Kanyonuna kısa bir yürüyüş. Pınarbaşı'nda meşhur Taşköprü sarımsağı alışverişinden sonra İzmit 'e dönüş.

 

GEZİ ÜCRETİ:

15-20 Kişi arası 750  TL    20 Kişi ve üstü olursa  700 TL

Ücrete dahil olanlar:

3 kahvaltı + 2 akşam yemeği+ulaşım+konaklama + rehberlik+ Seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayanlar:

Öğlen yemekleri, gidiş dönüş yolundaki yemekler, otellerde alınan alkollü-alkolsüz içecekler, müze-konak ören yeri ve mağara girişleri, ekstra harcamalar

 

www.kodosk.org.tr adresinden " etkinlik kayıt " a ad -soyad tel-TC KİMİK NO  -  mail adresi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

 

İLETİŞİM:05326643457

 

BU GEZİYE DAİR AÇIKLAMALAR

1.Doğa gezisi ve trekking  olduğundan mutlaka iyi bir yürüyüş botu bulundurun.

2. Bulunduğumuz bölge gece çok soğuk olacağından mont, hırka gibi kalın kıyafet getirin. Ayrıca mutlaka iyi bir yağmurluk.

3.Mağara gezileri için mutlaka kafa feneri bulundurulmalıdır.

4. Odalar 2 ve 3 kişilik odalar olacağından mevcut duruma göre yerleşim yapılacaktır. Tek kişilik oda talebinde bulunmayınız. Odalarda banyo imkanı vardır.

5.Gezi programı fotoğrafçılar için çok fazla materyal sunmaktadır. Özellikle Zümrütköyde yerel kıyafetli kadınların rengarenk görüntüsünü görmek için yukarda verdiğimiz linklerden bakabilirsiniz.

6.Ulaşım 19 kişilik Mercedes sprinter minibüsle veya 27 kişilik Otokar Sultanla yapılacaktır.

7.Bu gezi 25 kişiyle sınırlıdır.Minimum 15 kişi olduğu takdirde tur yapılacaktır.

8.Bu gezi OGZALA Turizm(TÜRSAB A GRUBU 2600) tarafından organize edilmektedir.