• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

MUNZUR DOĞA GEZİSİ (7-11 MAYIS/ 5 GÜN 4 GECE)

e-Posta Yazdır PDF

ELAZIĞ -HARPUT-PERTEK-TUNCELİ-OVACIK-MUNZUR GÖZELERİ-NAZİMİYE-DÜZGÜNBABA-DEREOVA-PÜLÜMÜR-ERZİNCAN-ÇAĞLAYAN-TERCAN-KONARLI

 

PEGASUS İLE  GİDİŞ:7 Mayıs Salı 06.35 S.Gökçen–Elazığ(Gidiş) 145 TL

PEGASUS İLE  DÖNÜŞ:11 Mayıs Pazar 22.25-Erzincan-S.Gökçen  120 TL

 

1.GÜN: 7 MAYIS SALI (ELAZIĞ HARPUT-PERTEK)

 

Sabah havaalanında bizi bekleyen rehberimizle buluşuyor  Harput’ta kahvaltımızı yaptıktan sonra  Harput gezimize başlıyoruz. Harput ‘ta  Mansur  Baba türbesi, Şefik Gül Kültür Evi, Ulu Camii, Harput Kalesi(Süt kale) Sara Hatun camii gezildikten sonra Elazığ’ı yüksekten seyredeceğimiz Balak Gazi parkında çay-kahve molası verdikten sonra aracımıza binip feribotla Pertek üzerinden Tunceli’ye yol alıyoruz. Güzergahımızda Rabat şelalesini gördükten sonra Tunceli’ye hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra serbest zaman ve dinlenme. Akşam yemeğini Munzur nehri kenarında bir restaurantta alıyoruz.

KONAKLAMA: TUNCELİ GRAND ŞAROĞLU OTEL (4 Yıldız)

2.GÜN: 8 MAYIS ÇARŞAMBA SULTANBABA DAĞI- OVACIK-MUNZUR VADİSİ

 

Sabah kahvaltısının ardından Ovacık’a hareket. Ovacık’a gitmeden önce Sultanbaba Dağı civarında endemik bitki türü olan ve ülkemizde bazı bölgelerde yetişen ters laleleri görmeye ve fotoğraflamaya gidiyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüşle bölgeye varıp fotoğraflarımızı çektiktekten  sonra araclara binip Ovacık’a devam ediyoruz. Ovacık’ta öğlen yemeği molası ve serbest zamandan sonra Munzur gözelerine gidiyoruz. Gözelerde vereceğimiz serbest zamandan sonra Tunceli şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeğini Munzur nehri kenarında bir restaurantta alıyoruz.

KONAKLAMA: TUNCELİ GRAND ŞAROĞLU OTEL (4 Yıldız)

 

3.GÜN:9 MAYIS PERŞEMBE (NAZIMİYE-DEREOVA ŞELALESİ-DÜZGÜNBABA)

 

Sabah kahvaltısının ardından Düzgün Baba ziyaretine hareket.Cemevinin yanında araçlardan inip Düzgün Baba dağına gidiş dönüş 4 saat sürecek yürüyüş yapacağız. Düzgün Baba mekanını  ziyaretinden sonra Nazımiyede çay molası. Dereova şelalesinde öğlen yemeği. Dönüşte Kutuderesinde çay molası.Tunceliye dönüş.

KONAKLAMA: TUNCELİ GRAND ŞAROĞLU OTEL (4 Yıldız)

 

4.GÜN:10 MAYIS CUMA(PÜLÜMÜR-ÇAĞLAYAN-ERZİNCAN)

 

Sabah kahvaltısının ardından otelden ve Tunceli’den ayrılıyoruz. Pülümür ilçesine bağlı Sağlamtaş köuünde bulunan koç başlı mezar taşlarını görüp fotoğrafladıktan sonra Kırmızıköprü köyünden Buyer Şelalesine gidiyoruz. Yaklaşık gidiş dönüş 3 saatlik bir yürüyüş sürecek. Buyer şelalesinde fotoğraf molasından sonra Pülümür ilçe merkezinde öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Erzincan Çağlayan beldesinde Girlevik şelalesini görüyoruz. Fotoğraf seremonisinden sonra Erzincan merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği meşhur Erzincan döneri.

KONAKLAMA:ERZİNCAN(ERİZA OTEL 3 yıldız)

5. GÜN:11 MAYIS CUMARTESİ(ERZİNCAN-TERCAN-KONARLI)

 

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Tercan’a bağlı Konarlı Köyündeki Girlevik Şelalesini görmeye gidiyoruz. Gidiş dönüş toplam 3 saatlik bir mesafede. Büyüleyici güzellikteki bu şelaleyi gördükten sonra Mercan beldesinde ihtiyaç molası verip Erzincan’a dönüyoruz.

Erzincan’da bakırcılar çarşısında serbest zaman ve alışveriş molasından sonra akşam yemeğimizi aldıktan sonra havaalanına transfer. Başka bir gezide görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Ücret: 2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI:1500 TL(Nakit)

TEK KİŞİ FARKI:400 TL

Kapora yatırıldıktan sonra kalan miktar gezide ödenebilir.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: Gezi programındaki tüm ulaşımlar + 4 gece Konaklama + 5 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam Yemeği + Rehberlik + Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:Uçakla ve Otobüsle Ana ulaşım, Öğlen yemekleri, otelde ve akşam yemeğinde alınan ekstra alkollü ve alkolsüz içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, bahşişler.

 

KAYIT:Kesin katılımcıların uçak biletlerini aldıktan sonra verilecek banka hesabına 500 TL kapora yatırmaları gerekmektedir. Kapora yatırıldıktan sonra katılımcıların ad soyad, cep telefonları, e-mail adresleri, TC kimlik numarasını(seyahat sigortası için) gezidostlari@gmail.com adresine Munzur Doğa Gezisi başlığı ile iletmeleri gerekmektedir.

•İletişim:e-posta:drslvcn@hotmail.com

•GSM:05326643457

Dikkat :

Kayıt için www.kodosk.org.tr adresinden etkinlik kayıt bölümüne kimlik ve iletişim bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

 

BU GEZİYE DAİR AÇIKLAMALAR:

1. Tunceli’de toplam 2 tane otel olduğundan mevcut otellerin en iyisi tercih edilmiştir.

2. Gezi boyunca tüm ulaşım 16 kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter minibüslerle yapılacaktır.

3.Otel konaklamaları 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler.

4.İklim farklılığı dikkate alınarak bünyesi zayıf kişilerin tur boyunca yaşayacakları muhtemel yorgunluk sonucu vücut direnci düşeceğinden ishal, mide bulantısı gibi durumlar için gerekli ilaç ve vitamin hapı bulundurulması önerilir.

5.Gezinin kapsamı daha çok doğa ile ilgili olacağı için rahat bir gezi için  mutlaka trekking botu ile gelinmelidir.. Ayrıca yedek ayakkabı, baton,  yedek içlik, tozluk ve yağmurluk bulundurulmalıdır.

6. Kapora havale yapılmadan kayıt yapılmaz.

7.Geziye 10 günden az bir zaman kala yapılan iptallerde kapora iade edilmez.

8.Uçakla ulaşım en uygun fiyata göre ayarlanmıştır.

9.Kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir ve seyahat süresince değiştirilmez.

10. Bu geziye doğa koşullarının zorluğundan dolayı çocuk kabul edilememektedir.

11.Gezilerimiz OGZALA Turizm (TÜRSAB A GRUBU 2600) tarafından organize edilmektedir.

OGZALA TURİZM

Abide-i Hürriyet Cad. NO:155  Kat:3 D:6 ŞİŞLİ/İSTANBUL www.ogzalatur.com