• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

UÇAKLA GÜNEYDOĞU GEZİSİ (7-11 Mayıs / 5 Gün-4 Gece)

e-Posta Yazdır PDF

Diyarbakır–Batman-Hasankeyf–Midyat–Mardin-Dara-Nemrut–Urfa–Harran-Halfeti-Gaziantep

30 Aralık tarihi itibariyle uçak bilet fiyatları

GİDİŞ: PEGASUS ile 7 MAYIS SALI S.GÖKÇEN-DİYARBAKIR 07.00- (162  TL)

DÖNÜŞ: PEGASUS ile 11 MAYIS CUMARTESI GAZİANTEP-S. GÖKÇEN-22.10 (152 TL)

DÖNÜŞ: ANADOLUJET11 MAYIS CUMARTESI GAZİANTEP-S. GÖKÇEN-22.00 (121 TL)

(THY ile dönüş saatleri diğer saatlerle uyumlu olmadığından eklenmemiştir)

 

Her geçen gün uçak biletleri değişeceğinden biletlerin alındığı günkü fiyatlar geçerli olacaktır. Gidişte Avrupa yakasından gelecekler için talep olduğu takdirde minibüsle havaalanına transfer işlemi tarafımızdan yapılabilecektir.(Transfer ücreti ekstra)

 

NOT:Bilet almadan önce yeterli sayının oluşması için kayıt yaptırınız.

www.kodosk.org.tr adresinden " etkinlik kayıt " bölümüne kimlik bilgilerini ve iletişimin bilgilerini girmeniz gereklidir.

1.GÜN: 7 MAYIS SALI (DİYARBAKIR-HASANKEYF-MİDYAT)

Hasanpaşa Hanı'nda zengin menülü sabah kahvaltısı sonrası Çin seddinden sonra dünyanın en büyük surlarına sahip Diyarbakır şehir turu; Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmed Arif Evi, Ulu Camii, Ermeni Kilisesi, Deliller Hanı, Surlar, Keçi Burcu, Mardinkapı ve Gazi Köşkü gezisinden sonra Batman üzerinden yakın zamanda Ilısu baraj suları altında kalacak Ortaçağ’ın en önemli kenti Hasankeyf’e hareket. Zeynel bey türbesi, Artuklu köprüsü, El-Rızk camii. Hasankeyf çarşısı gezisinden sonra Midyat’a hareket. İdil yolu üzerindeki Mor Gabriel Manastırı ziyaret edildikten sonra Midyat’ta, Mor Şarbil kilisesi, Kaymakamlık konukevi gezisi, Midyat sokakları Telkari gümüşçüler, Midyat evleri gezisinden sonra otele yerleşme. Canlı müzik eşliğinde akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

KONAKLAMA: MİDYAT(Kasrı Nehroz Otel, 5 yıldız)

 

2.GÜN: 8 MAYIS ÇARŞAMBA (DARA-MARDİN)

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Mardin’e hareket. Dinlerin, dillerin, kültürlerin kenti Mardin’deyiz. Deyrul-Zafaran manastırı, Mardin şehir turu; Kırklar kilisesi, Arkeoloji müzesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası,Abbaralar, Mardin çarşısı ve sokakları. Öğlen yemeğinden sonra Kasımiye Medresesi ve Dara harebeleri gezisi sonrası şehir merkezinde alıışveriş için serbest zaman. otele yerleşme ve akşam yemeği.

KONAKLAMA:MARDİN YAY GRAND(4 Yıldız)

 

3.GÜN: 9 MAYIS PERŞEMBE (GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA )

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Urfa'ya hareket. Önce Göbeklitepe gezisi. Harran gezisi. Harrandaki Konik evleri, Harran Üniversitesi kalıntıları ve yöresel giyimlerle fotoğraf çekimi.  Öğlen yemeğinden sonra Urfa şehir turu; Balıklı göl, Hz.İbrahim Makamı, Urfa çarşıları, Gümrük han, Bedesten gezisi. Otele yerleşme ve Cevahir Handa “Sıra Gecesi“ eşliğinde akşam yemeği.

KONAKLAMA: URFA( GRAND URFA OTEL Otel, 3 yıldız)

4.Gün: 10 MAYIS CUMA (NEMRUT-ADIYAMAN)
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış Diyarbakır-Siverek üzerinden  Kahta’ya hareket. Baraj kenarında öğlen yemeği. Öğlen yemeğinden sonra çağının en küçük ama en barışçıl krallığı olan Kommagene krallığının izlerini süreceğiz. Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Kahta kalesi, Arsemia gezisi sonrası dev tanrı-kral heykellerinin bulunduğu Nemrut dağına çıkıyoruz. Doğu terasını gezdikten sonra batı terasına geçiyoruz. Burda tarihçe ile ilgili bilgileri aldıktan sonra gün batımını izliyoruz. Güneşin batışından sonra otelimize dönüş ve akşam yemeği.
KONAKLAMA:ADIYAMAN(Euphrat Otel, 3 yıldız)
http://www.nemruteuphrathotel.com/
5.GÜN: 11 MAYIS CUMARTESİ (HALFETİ-BİRECİK-GAZİANTEP)
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Halfeti‘ye hareket.Halfeti tekne turu ve Rumkale gezisi.Dönüşte Birecik'te kelaynak kuşları üreme istasyonunu ziyaret.(Opsiyonel) Gaziantep’e hareket.Öğlen yemeği sonrası Zeugma mozaik müzesi ve sedefçi çarşısı, Gaziantep kalesi, , Bakırcılar çarşısı, Elmacı Pazarı. Baklava ve fıstık alışverişi.
Pegasus havayollarına ait Gaziantep-İstanbul (S.Gökçen)22.00 uçağı ile dönüş.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR: Ara Ulaşım + 3, 4 ve 5 yıldız yıldız otellerde 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama (5 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği) + Rehberlik + Yol boyu ikramlar + Urfa‘da sıra gecesi + Halfeti tekne turu + Nemrut minibüs transfer + Seyahat sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:Uçakla ana ulaşım, Müze ve ören yeri girişleri, öğlen yemekleri, otellerde alınan ekstra içecekler katılımcılara aittir.
•FİYAT VE ÖDEME ŞARTLARI
•Nakit ödeme ve kredi kartına tek çekim: 1600 TL (2 kişilik odalarda kişi başı)
•Single Konaklama farkı : 400 TL
•6/12 yaş: 1400 TL (2 büyük yanında kalmak kaydı ile)
•İletişim:eposta: gezidostlari@gmail.com
•GSM: 05326643457 /0532.562 90 86
GEZİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
KAYIT: Kayıt için 500 TL kapora yatırılması gerekmektedir.Kayıt için Katılımcıların ad-soyad cep telefonları ve TC kimlik numaralarının www.kodosk.org.tr  adresinden etkinlik kayıt kısmına giriş yapmaları zorunludur.
■Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır. Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler. Tek kişilik oda farkı 400 TL dir.
■Gezi tarihine 10 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde kaporalar iade edilmez.
■Tur programı uçak bilet fiyatları ve uçak kalkış saatlerine göre hazırlanmıştır.
■Ana ulaşımı dileyen uçakla dileyen otobüsle yapabilir.Ancak uçak biletlerinin erken alınması gerekmektedir.Otel konaklamaları çift kişilik odalarda yapılacaktır.Rezervasyon ve otellerin doluluk oranlarından dolayı programın içeriği değişmeden eşdeğer bir otelde konaklama yapılabilir.
■Gezi minimum 15 kişi ile yapılacaktır. Gezi katılımcı sayısına göre; 17 kişilik Mercedes Sprinter minibüs, 27 veya 31 kişilik Sultan Otokar midibüs, 46 kişilik Mercedes otobüsle yapılacaktır.
■Gezilerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir ve gezi süresince değiştirilmez.
■Yörenin yemekleri ve iklim farklılığı dikkate alınarak bünyesi zayıf kişilerin tur boyunca yaşayacakları muhtemel yorgunluk sonucu vücut direnci düşeceğinden ishal, mide bulantısı gibi durumlar için gerekli ilaç ve vitamin hapı bulundurulması önerilir.
■Bu gezi yoğun ve tempolu bir programı içerdiğinden ciddi sağlık sorunu olan ve yürüme problemi olanlara önerilmez. Bu nedenle 0/6 yaş çocuk ve 80 yaş üstü geziye kabul edilmemektedir.
■Nemrut Dağına çıkılırken havanın serin olacağı dikkate alınarak kalın kıyafet bulundurulması önerilir.
■Bu gezi OGZALA Turizm(TÜRSAB A GRUBU 2600) tarafından organize edilmektedir
OGZALA TURİZM
Abide-i Hürriyet Cad. NO:155  Kat:3 D:6 ŞİŞLİ/İSTANBUL www.ogzalatur.com