• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

KODOSK UÇAKLA GÜNEYDOĞU GEZİSİ (9-12 Nisan / 4 Gün-3 Gece)

e-Posta Yazdır PDF

Diyarbakır–Batman-Midyat–Mardin-Dara-Urfa–Harran-Halfeti-Gaziantep

GİDİŞ: PEGASUS ile 9 NİSAN PERŞEMBE S.GÖKÇEN-DİYARBAKIR 06.55

DÖNÜŞ: PEGASUS ile 12 NİSAN PAZAR GAZİANTEP-S. GÖKÇEN-21.10 1.GÜN: 9 NİSAN PERŞEMBE (DİYARBAKIR-MİDYAT) Sabah Diyarbakır havalanında arkadaşlarımızı aldıktan sonra Hasanpaşa Hanı'nda zengin menülü sabah kahvaltısı sonrası Çin seddinden sonra dünyanın en büyük surlarına sahip Diyarbakır şehir turu; Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmed Arif Evi, Ulu Camii, Ermeni Kilisesi, Deliller Hanı, Surlar, Keçi Burcu, Mardinkapı ve Gazi Köşkü gezisinden sonra Batman üzerinden yakın zamanda Ilısu baraj suları altında kalan Ortaçağ’ın en önemli kenti Hasankeyf’in sular altında kalmasından dolayı Midyat’a hareket. İdil yolu üzerindeki Mor Gabriel Manastırı ziyaret edildikten sonra Midyat’ta, Kaymakamlık konukevi gezisi, Midyat sokakları Telkari gümüşçüler, Midyat evleri gezisinden sonra otele yerleşme. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. KONAKLAMA: MİDYAT(Kasrı Nehroz Oteli 5 Yıldız)

 

http://www.hotelnehroz.com/web/

 

2.GÜN: 10 NİSAN CUMA (DARA-MARDİN) Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Beyazsu-Nusaybin üzerinden Dara antik kentine hareket. Dara harebeleri gezisi sonrası Dinlerin, dillerin, kültürlerin kenti Mardin’deyiz. Deyrul-Zafaranmanastırı ve Kasımiye Medresesi gezisinden sonra öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeğinden sonra Mardin şehir turu; Kırklar kilisesi, Arkeoloji müzesi, Zinciriye medresesi, Sabancı Kent Müzesi Abbaralar, Mardin çarşısı ve sokakları.Şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman. Otele yerleşme ve Reyhani gecesi eşliğinde akşam yemeği. KONAKLAMA:MARDİN (Hilton Otel, 5 yıldız)

https://www.hilton.com.tr/oteller/turkiye/mardin/hilton-garden-inn-mardin/

3.GÜN: 11 NİSAN CUMARTESİ (GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA ) Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Urfa'ya hareket. Önce Göbeklitepe gezisi. Harran gezisi. Harran’daki Konik evleri, Harran Üniversitesi kalıntıları ve yöresel giyimlerle fotoğraf çekimi. Öğlen yemeğinden sonra Urfa şehir turu; Balıklı göl, Hz.İbrahim Makamı, Urfa çarşıları, Gümrük han, Bedesten gezisi. Otele yerleşme ve Cevahir Handa “Sıra Gecesi“ eşliğinde akşam yemeği. KONAKLAMA: NEVALİ OTEL (5 Yıldız)

http://www.nevalihotel.com/

4.GÜN: 12 NİSAN PAZAR (HALFETİ-GAZİANTEP) Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Halfeti‘ye hareket.Halfeti tekne turu ve Rumkale gezisi. Dönüşte Birecik'te kelaynak kuşları üreme istasyonunu ziyaret. (Opsiyonel) Gaziantep’e hareket.Öğlen yemeği sonrası Zeugma mozaik müzesi ve sedefçi çarşısı, Gaziantep kalesi, , Bakırcılar çarşısı, Elmacı Pazarı. Baklava ve fıstık alışverişi. Gümrük Han’da 2 renkli kahve molası.

Pegasus havayollarına ait Gaziantep-İstanbul (S.Gökçen) 21.10 uçağı ile dönüş.

•FİYAT VE ÖDEME ŞARTLARI

•Nakit ödeme 1750 TL (2 kişilik odalarda kişi başı) •Single Konaklama farkı : 400 TL

•6/12 yaş: 1500 TL (2 büyük yanında kalmak kaydı ile)

•İletişim:eposta: gezidostlari@gmail.com

•GSM:0532.562 90 86

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: Ara Ulaşım + 5 yıldız otellerde 3gece Yarım Pansiyon Konaklama (4 Sabah Kahvaltısı ve 3 Akşam Yemeği) + Rehberlik + Mardin’de reyhani sıra gecesi + Urfa‘da sıra gecesi + Halfeti tekne turu + Nemrut minibüs transfer + Seyahat sigortası+ Yol boyu ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: Uçakla ana ulaşım, Müze ve ören yeri girişleri, öğlen yemekleri, otellerde ve yemeklerde alınan alkollü alkolsüz ekstra içecekler katılımcılara aittir. GEZİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

• KAYIT: Programda belirtilen uçak saatleri dışında bilet alınmaması bunun için teyit edilmesi rica olunur

• Kesin katılımcıların uçak biletlerini aldıktan sonra verilecek banka hesabına 500 TL kapora yatırmaları gerekmektedir.

• Kapora yatırıldıktan sonra katılımcıların ad soyad, cep telefonları, e-mail adresleri, TC kimlik numarasını (seyahat sigortası için) içeren bilgileri www.kodosk.org.tradresinde etkinlik kayıt sistemine girmeleri gerekmektedir.

• Kapora yatırıldıktan sonra kalan miktar 9 Mart 2020 tarihine kadar ödenmelidir.

■Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır. Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler. Tek kişilik oda farkı 400 TL dir.

■Gezi tarihine 30 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde kaporalar iade edilmez. ■Tur programı uçak bilet fiyatları ve uçak kalkış saatlerine göre hazırlanmıştır.

■Ana ulaşımı dileyen uçakla dileyen otobüsle yapabilir. Ancak uçak biletlerinin erken alınması gerekmektedir. Otel konaklamaları çift kişilik odalarda yapılacaktır. Rezervasyon ve otellerin doluluk oranlarından dolayı programın içeriği değişmeden eşdeğer bir otelde konaklama yapılabilir.

■Gezi minimum 15 kişi ile yapılacaktır. Gezi katılımcı sayısına göre; 17 kişilik Mercedes Sprinter minibüs, 27 veya 31 kişilik Sultan Otokar midibüs, 46 kişilik Mercedes otobüsle yapılacaktır. ■Gezilerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir ve gezi süresince değiştirilmez.

■Yörenin yemekleri ve iklim farklılığı dikkate alınarak bünyesi zayıf kişilerin tur boyunca yaşayacakları muhtemel yorgunluk sonucu vücut direnci düşeceğinden ishal, mide bulantısı gibi durumlar için gerekli ilaç ve vitamin hapı bulundurulması önerilir.

■Bu gezi yoğun ve tempolu bir programı içerdiğinden ciddi sağlık sorunu olan ve yürüme problemi olanlara önerilmez. Bu nedenle 0/6 yaş çocuk ve 80 yaş üstü geziye kabul edilmemektedir.

İletişim: Reyhan Nergis 05050193841 Berna Ayakta Şerifi 05052312013

Ödemeleriniz için:

Yapı Kredi Bankası Berna Ayakta Şerifi

 

İBAN: TR600006701000000048759172 KODOSK YÖNETİM

Son Güncelleme ( Cuma, 10 Ocak 2020 13:17 )