• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

YUKARI FIRAT GEZİSİ (18-22 MAYIS / 5 gün 4 gece)

e-Posta Yazdır PDF

KEBAN-ARAPKİR-KEMALİYE-KEMAH-ERZİNCAN-PÜLÜMÜR-TUNCELİ-OVACIK-MUNZUR-HOZAT-PERTEK-HARPUT-ELAZIĞ

GİDİŞ:PEGASUS ile 18 Mayıs Çarşamba 06.55 S.Gökçen–Elazığ

DÖNÜŞ:PEGASUS ile 22 Mayıs Pazar 21.15-Elazığ-S.Gökçen


1. GÜN: 18 MAYIS ÇARŞAMBA(Ocak Köyü-Kemaliye-Apçağa)

Havaalanında bizi bekleyen aracımıza binip Elazığ Keban’da güzel bir sabah kahvaltısı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Güzergahımızda Keban Barajı seyir terasında fotoğraf molasından sonra ilk durağımız Arapkir Onar köyündeki 800 yıllık Cemevi’ni ziyaret. Yol üzerinde Hıdır Abdal Sultan Dergahının bulunduğu Ocak köyü ve köy müzesi ziyareti. Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirine konu olan Apçağa köyünden Fırat’ı seyir. Kemaliye şehir gezisi. Etnografya müzesi, eski değirmen, Kadı gölü, Mani yolu, Lökhane, Evler, sokaklar, çarşılar…. Akşama doğru otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA:KEMALİYE-VADİ KEMALİYE OTEL (3 Yıldız)

 

2. GÜN:19 MAYIS PERŞEMBE(KEMAH-ERZİNCAN)

Sabah kahvaltısından sonra otelden ve Kemaliye’den ayrılıyoruz. Şırzi köprüsü ve karanlık kanyon(Taş yol) Kanyon gezisinden sonra minibüslerle Sırat On Fırat projesinin yapılacağı zirveye. Minibüslerin bizi götüreceği noktadan sonra 20-25 dk lık bir yürüyüş mesafesi olacak. Bunun için sağlam bir yürüyüş ayakkabısı önerilir. Karanlık kanyonu en tepeden ve en yüksekten izleyeceğiz bu defa. Burada kanyonu seyir ve fotoğraf molasından sonra Vadide çay kahve molası vereceğiz. Dileyen zip-line yapabilir. Kemah’a hareket. Karasu nehri kenarında Sultan Melik Türbesini ziyaret. Kemah ilçesinde çay molası sonrası Erzincan’a hareket ediyoruz. Erzincan şehir gezisi ve hediyelik bakır alışverişinden sonra otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA:ERZİNCAN-MESUT OTEL(3 Yıldız)

3.GÜN:20 MAYIS CUMA (PÜLÜMÜR-KUTUDERE VADİSİ-TUNCELİ)

Sabah kahvaltısından sonra otelden ve Erzincan ayrılıyoruz. Çağlayan beldesi yakınlarındaki Girlevik Şelalesini görüp Pülümür üzerinden Tunceli yolculuğumuza başlıyoruz. Pülümür’de Cemal Süreya Kültür merkezi Bellekevini ziyaret ediyoruz. Kutudere’sinde dinlenme molasından sonra Tunceli’ye hareket. Hem Alevilik kültürüyle ilgili objelerin yer aldığı hem de etnografik eserlerin yer aldığı Tunceli müzesini geziyoruz.

Müze gezisinden sonra öğlen yemeği molası ve onlarca şair ve yazarın el yazısı mektupların da sergilendiği Tunceli Belediyesi Vecihi Timuroğlu Kütüphanesini geziyoruz. Gezimizden sonra alışveriş için serbest zaman. Otele yerleşme ve dinlenme.

Akşam yemeğini Munzur nehri kenarında bir restaurantta canlı müzik eşliğinde alıyoruz.

KONAKLAMA:TUNCELİ ROYAL DEMİR OTEL (4 Yıldız)


4.Gün:21 MAYIS CUMARTESİ (OVACIK-MUNZUR VADİSİ)

Sabah kahvaltısının ardından Ovacık Munzur gözelerine hareket. Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık İlçe gezisi. Ovacık’ta öğle yemeği. Munzur gözelerinde akşama kadar vakit geçiriyoruz. Akşama doğru Hozat üzerinden Pertek'e hareket. Hozat ilçe merkezinde çay molası. Pertek üzeri Elazığ'a hareket. Otele yerleşme ve dinlenme.

Canlı müzik eşliğinde akşam yemeği otelimizde. SPA ve havuzdan yararlanma ücretsiz.

KONAKLAMA:ELAZIĞ(WİNDY HİLL OTEL-5 Yıldız)


5.Gün:22 MAYIS PAZAR (HARPUT-ELAZIĞ)

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Harput ‘ta Arap Baba türbesi, Harput Kalesi(Süt kale) Ulu Camii, Sara Hatun camii gezildikten sonra Elazığ’ı yüksekten seyredeceğimiz Balak Gazi parkında çay molası. Sonra Elazığ şehir gezisi, kapalı çarşı gezisi ve alışverişten sonra Sivrice Hazar gölü kıyısında yemeğimizi aldıktan sonra Gözeli yolundaki şarap fabrikası gezisi sonrası havaalanında başka bir gezide görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

İletişim: Berna Ayakta Şerifi 5052312013


Ücret: 2 kişilik odalarda kişi başı: 3000 TL

TEK Kişi farkı: 600


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Bölgedeki tüm ara ulaşım + 4 gece Konaklama  + 5 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam Yemeği + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Kemaliye’de minibüs transfer

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Uçakla ve Otobüsle Ana ulaşım, Öğlen yemekleri, otelde ve akşam yemeğinde alınan ekstra alkollü ve alkolsüz içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri,

KAYIT: Kesin katılımcıların uçak biletlerini aldıktan sonra verilecek banka hesabına 1000 TL kapora yatırmaları, kapora yatırıldıktan sonra katılımcıların ad soyad, cep telefonları, TC kimlik numarasını (seyahat sigortası için) ve HES kodlarını içeren bilgilerini www.kodosk.org.tr adresindeki etkinlik kayıt sistemine girmeleri gereklidir.

GEZİYE DAİR AÇIKLAMALAR:

1.Kemaliye’de ve Tunceli’de toplam 2 tane otel olduğundan mevcut otellerin müsaitlik durumlarına göre tercih edilmiştir.

2.Ara ulaşım katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter minibüslerle ya da 27 veya 31 kişilik midibüslerle veya 46 kişilik Mercedes otobüslerle yapılacaktır.

3.Otel konaklamaları 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Single kalmak isteyenler kayıt yaptırırken belirtmelidirler. Geziye tek kişi olarak katılanlar otel konaklamasında yanına verilecek kimse olmazsa single kalmayı kabul ederler ve single farkını öderler.

4.İklim farklılığı dikkate alınarak bünyesi zayıf kişilerin tur boyunca yaşayacakları muhtemel yorgunluk sonucu vücut direnci düşeceğinden ishal, mide bulantısı gibi durumlar için gerekli ilaç ve vitamin hapı bulundurulması önerilir.

5.Gezinin kapsamı daha çok doğa ile ilgili olacağı için rahat bir gezi için spor ayakkabı mutlaka bulundurulmalıdır.

6.Rehber gerekli gördüğü takdirde yol zaman ve hava şartlarından dolayı programda değişikliğe gidebilir.

7.Geziye 20 günden az bir zaman kala yapılan iptallerde kapora iade edilmez.

8.Uçakla ulaşım en uygun fiyata göre ayarlanmıştır.

9.Kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir ve seyahat süresince değiştirilmez.

10.Gezimiz OGZALA Turizm (TÜRSAB A GRUBU 2600) tarafından organize edilmektedir.KOCAELİ DOĞA SPORLARI KLÜBÜ DERNEĞİ-KODOSK

Son Güncelleme ( Salı, 22 Şubat 2022 16:15 )