• Kayıt ol
  *
  *
  *
  *
  *
  (*) İşaretleri Alanları Doldurmak Zorunludur...

8-9 Mayıs Saros Dalış Kampı

e-Posta Yazdır PDF

1 YILDIZ Dalıcı Kursumuzun 1.Dönem kursiyerleri eğitimlerini tamamlayarak Brövelerini almaya hak kazandı.

 Haftaiçi Teorik eğitimlerini alan dalıcı adayları, Cumartesi ve Pazar günü SAROS’da yaptıkları eğitim dalışlarında mavi sulara ilk adımlarını attılar...

8 Mayıs Cumartesi günü 15 kişilik bir ekiple güneşli bir havada SAROS’a doğru hareket ettik.

Dalıcı adayların heyecanları gözlerinden okunuyor ve her fırsatta eğitmen arkadaşlarımıza sorular soruyorlardı. Saros’a vardığımızda İbrice Limanı’nda bizi bekleyen teknemize yerleştik. Havanın güzel olmasını fırsat bilen başka dalış gruplarıyla beraber  teknemiz limandan demir aldı.

Deneyimli eğitmenlerimizin verdiği brifing sonrası, teorik derslerdeki aldıkları ekipman söküp takma pratiklerini gerçekleştiren dalıcı adayları suya ilk girişlerini heyecanla bekliyorlardı.

İlk dalış noktamız olan Kiremitlik’de suyun biraz soğuk olmasına rağmen 4-5 metre derinlikde tüm becerilerini sorunsuz gerçekleştiren ekip, öğle yemeğinin ardından ikinci dalış noktamız olan Cehennem Koyunda diğer becerilerini sorunsuz ve eksizsiz gerçekleştirdi Güneş batarken limana geri dönen teknemiz ve yüzleri gülen dalıcı adaylarmız ile beraber otelimize yerleştik.

Akşam yemeğinden önce ilk dalışlarını dalış defterlerine kayıt eden dalıcı adaylarını yüzleri gülüyordu. Yediğimiz keyifli bir akşam yemeği sonrası, tatlı yorgunlukla zorlu geçeçek ve erken başlayacak ikinci gün için dinlenmeye geçtik.

Pazar sabahı güzel ve güneşli bir Saros günü ve pırıl pırıl bir deniz bizi uyandırdı.

Kahvaltı sonrası limanda bizi bekleyen teknemize çıktık. Pazar günü çevre illerden gelen başka dalıcılar ile yeni dalış noktamız Tünel’de demir attık. Kendi ekipmanları artık yardım almadan giyen dalıcı adaylarımız suya girmeye can atıyorlardı. Yaptığımız iki eğitim dalışı sonrasında teknede yediğimiz öğle yemeğinin ardından biraz dinlendikden sonra 18 metreye ineceğimiz Cehennem Koyuna doğru motorlar çalıştı. Son dalışda 18 metreye inen yeni dalıcı adayları eğitimlerinin tüm adımlarını başarı ile tamamladı ve brövlerini almaya hak kazandı.

Keyifli ve başarıları geçen eğitim için kendilerini ve eğitmenlerini alkışlayan ekip İzmit’e doğru yola çıktık.

Dalış Kursumuzun 2. dönemi 1-6 Haziran tarihleri arasından yine SAROS’da yapılacak.